Hjm Aloe Vera Shaving Soap

Post Reply
Slice
mr. sc. brijanja

Hjm Aloe Vera Shaving Soap

Post by Slice » 12 Sep 2012, 11:08

Image
Je li netko probao ovaj sapun? Jučer sam ga vidio u Mülleru.
Slice
mr. sc. brijanja

Re: Hjm Aloe Vera Shaving Soap

Post by Slice » 17 Sep 2012, 21:34

Danas sam isprobao ovaj sapun i moram priznati da sam vrlo zadovoljan. Naime, ovaj je sapun namijenjen veganima pa je shodno tome takva i prezentacija. Vanjska je kutija 100% razgradiva, sapun ima prirodne sastojke i nalazi se u plastičnoj kutijici. Ovaj je sapun skromnih dimenzija i ima svega 65 grama, što je možda i premalo, s obzirom na cijenu od 43 kune. Za usporedbu--Tabac ima 125 grama i cijena mu je 55 kuna. Ima neobično jak miris koji me podsjeća na TOBS Jermyn St., a taj miris ne volim jer smatram da je prejak. U kremi to stvarno dolazi do izražaja pa i u sapunu--no nakon što se skine gornji sloj sapuna i napravi pjena--miris prestaje biti tako intenzivan. Nisam ljubitelj tih umjetnih mirisa što ih stavljaju u ovakve proizvode i mislim da su mogli odabrati mnogo suptilniji miris, poglavito zbog toga što je sapuna namijenjen veganima, a treba naći vegana koji se brije klasično pa još i da želi kupiti taj sapun. Pjena je izvrsna i vrlo kremasta. Sapun sam samo nanio na lice kako bih vidio kakva je reakcija. Nakon dvije minute se počeo sušiti i postao je nestabilan, ali mislim da je to moguće--barem malo--popraviti dodavanjem više vode. Ipak sam dodao vrlo malo vode, a sapuni je mnogo više vole od krema. U svakom je slučaju ovaj sapun prilično dobar, iako mi miris ne odgovara, ali i inače ne volim intenzivne mirise pa mi i Proraso i Speick počinju ići na živce. Pomoću ovog sapuna je moguće dobiti stvarno odličnu pjenu, a dodavanjem neke relativno neutralne kreme kao što je Palmolive Sensitive ili Wilkinson Sensitive, zasigurno dobiti i odličan superlather.

Sastav: Potassium Palmate, Sodium Palmate, Potassium Stearate, Potassium Palm Kernelate, Sodium Stearate, Sodium Palm Kernelate, Glycerin, Aqua (Water), Palm Kernel Acid, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Parfum (Fragrance), Pentasodium Pentetate, Tetrasodium Etidronate.
99% natural ingredients
-vegan-
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 22 Jan 2013, 07:26

Ja moram priznat da me ovaj sapun nije odusevio. Jako sporo puni cetku pjenom i pjeni fali klizavosti (sto je bitnije za brijanje britvom), miris je Ok. Kutijica je super za put i to mu je veliki plus. Ocjena 3/5
Ancre
Kamisori

Post by Ancre » 22 Jan 2013, 07:59

Meni je pristojno napunio četku (namakao sam ga par minuta) ali ne mogu reći da je pjena bila osobito izdašna. Definitivno fali klizavosti pa čak i zaštite, sigurno ga neću koristiti za brijanje britvom. Miris mi je oukej. Pristojan sapun kojeg više neću kupiti. Izgleda da su me Klar, Tabac i Fitjar razmazili. :)
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 22 Jan 2013, 09:40

Mogu se složiti s vama da mu nedostaje klizavosti, ali da je pjena bogata--bogata je. Točno to što kažeš Ancre, i mene je sada razmazio Klar. :D
Prilično je tvrd pa ga je poželjno malo dulje puniti četkom, premda sam ga ja u pravilu radio svojom sintetičkom od Muhlea, tako da ne znam kako je s ostalim četkama.
Ancre
Kamisori

Post by Ancre » 22 Jan 2013, 10:42

Kingov silvertip sam napunio bez problema u cca 30 sekundi. Dosta za 3 prolaza.
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 22 Jan 2013, 11:14

Moze se svaka cetkica napuniti bez problema, sapun je samo malo tvrdji i manji povrsinom pa mi je zato trebalo malo duze, nije to nista strasno..
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 22 Jan 2013, 19:29

Točno to. No, meni je tako sad i s Klarovim Kabinettom jer su usporedivi po tvrdoći, a i oba sapuna su veganski i mislim da su oba trostruko mljeveni. No, Hjm-ov mi je kao da je netko sprejao s Axeom po njemu.
Post Reply

Return to “Sapuni za brijanje”